HARCERSKIE ZAWODY RATOWNICTWA AMATORSKIEGO, maj 2017

HARCERSKIE ZAWODY RATOWNICTWA AMATORSKIEGO

W dniu 27 maja 2017 grupa uczniów z naszej szkoły uczęszczających na zajęcia z ratownictwa wzięła udział w Harcerskich Zawodach Ratownictwa Amatorskiego R-Ka, które odbyły się w Parku Skaryszewskim.
Piątka śmiałków w składzie: Anna Janiszewska 1G, Anna Sienkiewicz – absolwentka naszej szkoły, Julia Burdon 1G, Paweł Przewłoka 1E, Bartosz Rutka 1G, musieli udzielić pierwszej pomocy symulantom.  Na dziesięciu stacjach zmierzyli się z wypadkiem samochodowym, pogryzieniem przez agresywnego psa oraz zawałem jego właściciela, epilepsją, ranami ciętymi, ranami postrzałowymi na imprezie masowej, narkomanią, pęknięciem podstawy czaszki, resuscytacją, złamaniem otwartym i urazem oka.

Przez kilka godzin pracowali w pocie czoła ratując poszkodowanych, aż wreszcie nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Załoga „Łosie” z Hoffmanowej zajęła pierwsze miejsce w najwyższej kategorii wiekowej pokonując pozostałe patrole i zdobywając atrakcyjne nagrody.