WYDARZENIA GŁÓWNE
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
140-lecie istnienia Hoffmanowej obchodziliśmy 21 listopada 2014 roku. Uroczystości rozpoczęły się częścią oficjalną, na którą przybyli zasłużeni byli dyrektorzy, emerytowani nauczyciele oraz przedstawiciele władz dzielnicowych i instytucji odpowiedzialnych za warszawską edukację. Galę uświetniły pokaz tańca i występ chóru. Tuż po części oficjalnej na gości czekał duży jubileuszowy tort z podobizną patronki.
Aż do późnego popołudnia trwały rozmaite imprezy i spotkania. Skierowane były one nie tylko do uczniów, ale również do licznie przybyłych absolwentów, którzy postanowili spotkać swoich dawnych nauczycieli i kolegów oraz zwiedzić nowy budynek szkoły.
Wielką popularnością wśród publiczności cieszył się Festiwal teatralny "12 minut", obecny w programach Święta Szkoły już od kilku lat, a po nim "Kuźnia Talentów". W ramach Ligi Debatanckiej odbyła się seria debat z udziałem uczniów innych liceów. Równocześnie w bibliotece można było uczestniczyć w szkolnej debacie etyków, poruszającej problem „Czy wychowanie seksualne powinno być nauczane w szkołach”. Samorząd Uczniowski zorganizował z okazji jubileuszu spotkanie samorządów szkół z pierwszej dziesiątki warszawskiego rankingu „Perspektyw”. Inicjatywa ta ma szansę na kontynuację i przerodzenie się w regularne spotkania. Tymczasem od godziny 13.00 rozpoczęło się w pracowni fizycznej popołudnie z naukami ścisłymi. Zainteresowani wysłuchali wykładu dr. Waldemara Pompego, pracownika Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW i absolwenta naszego liceum. Po wykładzie odbyły się dwie lekcje fizyki, prowadzone przez emerytowanych nauczycieli IX LO: prof. Włodzimierza Natorfa oraz prof. Witolda Andrzeja Łucznika. Cieszyły się one olbrzymim zainteresowaniem absolwentów.
W salach i na korytarzach można było obejrzeć wystawy, pokazy slajdów, zwiedzić naszą salę tradycji, zajrzeć do starych kronik szkolnych, wykonać sobie "portret wielokrotny" w specjalnie przygotowanym studiu, wziąć udział w konkursach. Kolejne prezentacje były „podróżą” przez minione lata funkcjonowania szkoły, ale także opowieścią o jej teraźniejszości: talentach i zainteresowaniach uczniów czy wyjazdach we wszystkie strony świata, które w Hoffmanowej są tak popularne. Dużą popularnością cieszył się projekt „Pranie”, gdzie niemal każdy w masie rozwieszonych na sznurkach listów mógł znaleźć ten skierowany do niego. Na zmęczonych atrakcjami gości czekała kawiarenka.

Całą imprezę dokumentowali: Halina Roszkowska i Łukasz Binkiewicz, ora Ewa Nizińska i Szymon Kucharski, którzy zapraszają na fotograficzne migawki przedstawiające poszczególne wydarzenia. W niedługim czasie na stronie pojawią się również bardziej szczegółowe relacje.
Tekst: Ewa Nizińska
2008 - 2017 Copyright @ IX Liceum Ogólnokształcące im. K. Hoffmanowej. Stronę realizuje Halina Roszkowska