Kawiarnia "Retrospektywa" w wykonaniu klasy 1c - Święto Patronki Szkoły 2007
Dnia 23 listopada 2007 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patronki Szkoły. Z tej okazji każda z klas miała wyznaczone zadanie. O podniebienia uczestników zadbała klasa I C przygotowując kawiarenkę w stylu retro. Głównym organizatorem był Jan Piasecki, pseudonim „Łoś”. Tak wyglądaly przygotowania sali.

Dzięki perfekcyjnemu, jak na niski budźet, wystrojowi, udało się zwykłą salę fizyczną przemienić w elegancką kawiarnię z lat '20 XX wieku.

Ogromny wysiłek, jaki klasa włożyła w przygotowania, został doceniony przez wszystkich odwiedzających. Kawiarenka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony zarówno uczniów, jak i pracowników szkoły.

Oferowała ona możliwość spędzenia czasu w miłej atmosferze, delektując się tostami lub jednym z wielu rodzajów cist przyrządzonych przez organizatorów, popijając herbatą lub kawę. Goście byli pod wrażeniem miłych i atrakcyjnych kelnerek, co przełożyło się na wysokość napiwków.

Kawiarenka została uznana za najciekawszą atrakcję Dnia Patronki Szkoły. Oprócz podziwu w oczach innych uczniów i nauczycieli przyniosła również dochody finansowe. Akcja „Retrospektywa” zakończyła się pełnym powodzeniem.
Tekst - Anieszka Bryłka, zdjęcia - Paweł Wielądek, klasa1c
2008 - 2017 Copyright @ IX Liceum Ogólnokształcące im. K. Hoffmanowej. Stronę realizuje Halina Roszkowska