GRA OTRZĘSINOWA, październik 2017

Tekst Bartosz Szymański 2D
Zdjęcia: uczestnicy gry


Jak co roku w naszej szkole odbyła się gra miejska dla pierwszoklasistów, organizowana przez klasy drugie pod czujnym okiem profesor Marty Cieśli i profesora Artura Jabłońskiego. Zabawa miała tematykę historyczną: niecna czasoprzestrzeń zagięła się niespodziewanie podczas zmiany czasu z letniego na zimowy, w wyniku czego wydarzenia i miejsca z ostatnich dwóch stuleci zaczęły mieszać się z teraźniejszością.

Uczestnicy gry stali się grupą śmiałków wykonującą bardzo ważną misję: pośród zawirowań czasowych, w Warszawie pełnej carskich szpiegów i rozpędzonych omnibusów musieli odnaleźć przebywającą gdzieś w centrum miasta Klementynę Hoffmanową i dostarczyć jej zaszyfrowaną wiadomość.

Podczas trwających przygotowań do powstania listopadowego odnalezienie w stolicy patronki naszej szkoły nie było wcale trywialnym zadaniem, toteż pierwszoklasiści zostali podzieleni na grupy, aby zwiększyć szanse powodzenia misji. Pomocą były też zadania-wskazówki, których rozwiązanie dodatkowo zmniejszało prawdopodobieństwo natknięcia się na wrogo nastawioną „carską ochranę”, której jedynym celem stało się opóźnianie grup śmiałków. A czas miał przecież kluczowe znaczenie – Hoffmanowa musiała dostać przesyłkę przed rozpoczęciem powstania listopadowego. Start misji nastąpił 10 X o godzinie 8:00. W tym roku grupy miały swoich dziewiętnastowiecznych patronów. Nowością było także przydzielenie odgórne uczestników zabawy do danych grup, aby uniknąć zamieszania i zwiększyć szanse na zaznajomienie się z większą liczbą rówieśników.

Mimo wielu zasadzek przygotowanych przez drugoklasistów, którzy byli zarówno przewodnikami grup jak i carską ochraną, wszyscy uczestnicy bawili się świetnie, po czym cali i zdrowi wrócili do IX LO.

Grę otrzęsinową wygrała grupa pod patronatem Adama Mickiewicza. Gratulujemy wszystkim pierwszoklasistom ukończenia zabawy. Mamy nadzieję, że za rok będzie równie ciekawie.


01020304050607081011121314bdr161718192021222324252627282930313233cof35cof37bty394041424344454647